Gdzie nocować w Gdańsku?

2018-08-03

Gdańsk jest dziś jednym z najchętniej odwiedzanych miast na polskim wybrzeżu. Wynika to z faktu, iż miejscowość ta jest niezwykle wielofunkcyjna. Z jednej strony Gdańsk to duża metropolia wchodząca w skład Trójmiasta, z drugiej miasto z bogatą historią, a ponadto kurort nadmorski. Nie dziwi więc, że każdego roku w Gdańsku pojawia się mnóstwo przyjezdnych. Co za tym idzie, w mieście istnieje dobrze rozbudowana baza noclegowa. Jakie noclegi Gdańsk turyści wybierają najchętniej?

 

Noclegi Gdańsk centrum

 

Niewątpliwie, największą popularnością cieszą się miejsca noclegowe położone w centrum miasta. Nocleg w tej lokalizacji to idealne rozwiązanie turystów, których głównym celem podróży jest zwiedzanie zabytków. Z apartamentu położonego w centrum miasta będą mieli blisko do Kościoła Mariackiego i innych atrakcji Starego Miasta.

 

Należy jednak pamiętać, że często noclegi Gdańsk centrum mają też swoje wady. Rzecz w tym, iż centrum miasta nieustannie tętni życiem, przez co czasami nie sposób wypocząć nawet późną nocą, ze względu na docierający do pokoju hałas. Niemniej jednak można też znaleźć niejeden apartament Gdańsk położony w samym sercu miasta, w którym panuje cisza i spokój. Należy poszukiwać noclegów Gdańsk centrum w mieszkaniach położonych na wysokich pietrach, bądź z oknami skierowanymi w stronę podwórka, a nie ulicy.

 

Obiekty noclegowe w Gdańsku

 

W mieście dostępnych jest wiele typów obiektów noclegowych. Niektórzy decydują się na hotele, inni wybierają pensjonaty lub hostele. Coraz popularniejsze są również apartamenty. Bez wątpienia są to stosunkowo tanie noclegi Gdańsk centrum. Jeżeli chodzi o apartament Gdańsk, cena za wynajem jest przeważnie niższa niż w przypadku pokoju hotelowego, poza tym goście oszczędzają również na pożywieniu. Dysponując własną kuchnią, można bowiem samodzielnie przygotowywać posiłki, co jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż żywienie się w restauracji.

 

Ponadto, warto mieć również na uwadze, że wybierając apartament Gdańsk, będzie się miało do dyspozycji zdecydowanie większą przestrzeń niż w jakimkolwiek innym miejscu noclegowym. Ponadto, noclegi Gdańsk w apartamentach to rozwiązanie bardzo bezpieczne. Większość obiektów jest chroniona przez monitoring i profesjonalne firmy ochroniarskie.

 

Dla kogo apartament Gdańsk to najlepsze rozwiązanie?

 

Niewątpliwie, niezależnie od celu podróży, noclegi Gdańsk centrum w apartamentach okazują się zwykle udane. Szczególnie poleca się je większym grupom podróżnych. W przypadku hoteli czy pensjonatów opłata przeważnie wzrasta wraz ze zwiększeniem liczby gości. Natomiast opłata za apartament jest stała, niezależnie od liczby podróżnych. Generalnie apartament to dobre rozwiązanie dla każdego, kogo interesują tanie noclegi Gdańsk centrum.